Strona: Zaproszenie do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. / 25 lat Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

2018-02-02
, red.  Piotr Cyrek / fot. Arkadiusz Surowiec

Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” to organizatorzy III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2018 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Zasadniczym celem konferencji jest kontynuacja wcześniej już podejmowanej dyskusji naukowej z udziałem przedstawicieli środowisk nie tylko akademickich, ale i przedstawicieli administracji publicznej oraz branży energetycznej, dlatego też w pierwszym dniu konferencji (podczas paneli plenarnych) omawiane będą zagadnienia odnoszące się do lokalnego kontekstu lokalizacji województwa podkarpackiego, bowiem Podkarpacie odgrywa ważną rolę w zakresie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę. Jest to szczególnie ważna sprawa, bowiem w roku 2016 Ukraina po raz pierwszy nie zakupiła gazu ziemnego bezpośrednio z Federacji Rosyjskiej.

Ponadto w ramach panelów plenarnych zaplanowano dyskusję nad kształtem rozwoju projektu elektromobilności, głównie chodzi o budowanie jak najlepszej pozycji konkurencyjnej polskich firm nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym. Nie ulega wątpliwości, że w ramach dyskusji pojawi się także pytanie o przyszłość sektora naftowego oraz o szanse i zagrożenia rozwoju transformacji energetycznej.

W trakcie drugiego dnia naukowego spotkania, w ramach paneli tematycznych, zaplanowano, że uczestnicy konferencji skupią się na tematyce związanej z: bezpieczeństwem energetycznym, transformacją energetyczną, rynkiem energii, wydobyciem surowców energetycznych, przyszłością paliw kopalnych, odnawialnymi źródłami energii, elektroenergetyką, nowymi technologiami, digitalizacją sektora energii oraz elektromobilnością.

Konferencja odbywać się będzie pod honorowym patronatem m.in.: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

Aktualne informacje dotyczące Konferencji znaleźć można na stronie wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania poprzedniej edycji.