Strona: GRADUACJA 2018 - moment ważny dla każdego absolwenta Wydziału / 25 lat Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

GRADUACJA 2018 - moment ważny dla każdego absolwenta Wydziału

2018-10-21
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W niedzielę 21 października 2018 r., ok. godz. 8.30, w budynku S na Wydziale Zarządzania PRz zaczęli gromadzić się pierwsi absolwenci Wydziału, którzy wybrali się po dyplomy ukończenia studiów. W tym roku ta szczególna uroczystość (zwana potocznie graduacją) odbyła się już po raz dziewiąty.  Oczywiście nie wszyscy mogli przyjść do nas w niedzielę, ale i tak aula S-1 zapełniła się.

115 tegorocznych absolwentów studiów II stopnia na kierunku zarządzanie (studia stacjonarne i niestacjonarne) oraz logistyka (studia stacjonarne i niestacjonarne) w sposób uroczysty odebrało dyplomy ukończenia studiów z rąk dziekana Wydziału Zarządzania dr. hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz i prorektora ds. kształcenia dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz.

11 wyróżniającym się absolwentom Wydziału wręczono nagrody specjalne. Osoby te zostały wyróżnione nie tylko za wysoką średnią ocen ze studiów, ale także za wielką aktywność w trakcie pobytu na PRz. Osoby wyróżnione to:

• zarządzanie – studia stacjonarne – mgr Katarzyna Danak, mgr Kamila Jucha, mgr Patrycja Niezgodzka, mgr Aneta Rumianek, mgr Joanna Rydzik, mgr Dorota Tomaszewska;
  • zarządzanie – studia niestacjonarne – mgr Katarzyna Zawierucha;
  • logistyka – studia stacjonarne – mgr inż. Marietta Bilińska, mgr inż. Kamil Radomski, mgr inż. Michał Borciuch;
  • logistyka – studia niestacjonarne – mgr inż. Katarzyna Szal.

To właśnie Wydział Zarządzania zapoczątkował inicjatywę graduacji na uczelni, którą to obecnie podjęły i inne wydziały uczelni. Na graduacji obecne były władze Uczelni: prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, władze wydziału z dziekanem na czele. Oprócz Niego byli: prodziekan ds. kształcenia dla kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie pierwszy i drugi stopień dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz oraz prodziekan ds. kształcenia dla kierunków: finanse i rachunkowość, logistyka pierwszy i drugi stopień dr hab. inż.Grzegorz Lew, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju dr Tadeusz Olejarz (który prowadził całość spotkania).

Prorektor Grzegorz Masłowski życzył absolwentom, by w pełni wykorzystali zdobytą wiedzę i by nie zapominali o Politechnice. Dziekan WZ Stanisław Gędek podkreślił, że wyraźnie widać, iż wysiłki wykładowców nie poszły na marne i tyle osób ukończyło w tym roku studia. W trakcie spotkania absolwenci złożyli ślubowanie potwierdzając, że będą zawsze strzec dobrego imienia Politechniki i że będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w swym codziennym życiu.

Przedstawiciel promotorów dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz apelował m.in. do absolwentów, by ci nie zapominali o zdobytych informacjach i by nie zapominali o uczelni. Mgr inż. Kacper Moczarny – przedstawiciel absolwentów – złożył m.in. ukłony w stronę władz uczelni i wydziału za ich trud.  Sukcesem nazwał dzień graduacji, bo udało się przecież ukończyć studia. Zaapelował także, by uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno studenta Krzysztofa Majewskiego – kolegi wielu tegorocznych absolwentów.

W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Mazur, która swymi piosenkami zmieniła nastrój z podniosłego w nostalgiczny. Po niej wystąpili przedstawiciele Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” dając pokaz swych umiejętności wokalnych i gry na instrumentach. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcia.