Strona: Dzieciaki w Biznesie – kampania, która uczy, bawi, wychowuje / 25 lat Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Dzieciaki w Biznesie – kampania, która uczy, bawi, wychowuje

2018-02-02

Już po raz szósty studenci z różnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej z sukcesem wdrażają projekt pt. ,,Dzieciaki w Biznesie”, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt współtworzony z Fundacją Generator Inspiracji koordynuje Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów działające na Wydziale Zarządzania PRz. Bieżące informacje dotyczące akcji można śledzić na stronie https://pl-pl.facebook.com/sknme/

W tegorocznej odsłonie kampanii (realizowanej od października 2017 r. do marca 2018 r.) na terenie województwa podkarpackiego bierze udział 40 wolontariuszy, 20 szkół (z miejscowości do 20 000 mieszkańców) oraz 300 uczniów. Należy podkreślić, że w ciągu poprzednich pięciu edycji kampanii edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie” w projekcie wzięło udział 65 szkół podstawowych, 1500 uczniów oraz 220 wolontariuszy.

Kampania – co ważne – integruje studentów nie tylko z różnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, ale także z innych rzeszowskich uczelni. Sprzyja rozpowszechnianiu wiedzy na temat możliwości studiowania, rozwija pasje i zainteresowania młodzieży oraz pozytywnie wpływa na podnoszenie świadomości inżynieryjno-ekonomicznej. Daje studentom możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej z praktyką, uczy odpowiedzialności, systematycznej pracy, nabywania różnorakich kompetencji (a w szczególności pożądanego na rynku pracy zarządzania projektami).

Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest pieniądz (polityka monetarna UE) oraz budżet gospodarstwa domowego. Cała akcja zakończy się uroczystym finałem. Uczniowie ze szkoły z najlepszymi wynikami w teście sprawdzającym przyrost wiedzy będą mogli wyjechać do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Tegoroczna inicjatywa odbywa się w ramach obchodów 25-lecia istnienia Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej i (podobnie jak poprzednie) została objęta patronatem rektora PRz prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego. Inicjatywę wsparli także: prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, pełnomocnik ds. kół naukowych dr inż. Bartosz Trybus, władze Wydziału Zarządzania z dziekanem dr. hab. inż. Stanisławem Gędkiem, prof. PRz na czele.

Merytorycznie oraz organizacyjnie działania Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów dopingują pracownicy Katedry Ekonomii: opiekun Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz oraz mgr Jan Polaszczyk. Studenci z Koła mogą również liczyć na wsparcie członków Studenckiego Koła Naukowego „Eurointegracja”, którego opiekunem jest dr Mariusz Ruszel.