Strona: Tytuł i godność Profesora Honorowego PRz dla czterech naukowców z Wydziału / 25 lat Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Tytuł i godność Profesora Honorowego PRz dla czterech naukowców z Wydziału

2018-10-24
, red.  Piotr Cyrek/ fot. Arkadiusz Surowiec

Zasadniczym celem uroczystej Rady Wydziału Zarządzania z dnia 24 października 2018 r. było uhonorowanie (zgodnie z uchwałą nr 7/2018 Senatu Politechniki Rzeszowskiej z dnia 25 stycznia 2018 r.) tytułem i godnością Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza czterech zasłużonych dla uczelni i Wydziału Zarządzania profesorów, którymi są: Jan Adamczyk, Władysław Filar, Edward Nowak i Kazimierz Rajchel.

Rektor PRz, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski,  w swym wystąpieniu stwierdził m.in.: Dzisiaj nadajemy tytuł Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej czterem wybitnym nauczycielom akademickim, którzy od wielu lat związani są lub byli z Wydziałem Zarządzania. Pamiętamy o tych, którzy przez dziesięciolecia prowadzili kształcenie młodego pokolenia, podejmowali trud badań naukowych, publikowali dorobek swych przemyśleń i ustaleń, co niewątpliwie wpływało na dynamiczny rozwój uczelni, a studentom Wydziału pozwalało zdobywać cenną wiedzę...

W laudacjach wygłoszonych na cześć utytułowanych profesorów przez dr Beatę Zatwarnicką-Madurę, dra Alfreda Szydełko, dra hab. inż. Grzegorza Lwa, prof. PRz i dr hab. Martę Pomykałę, prof. PRz mowa była niejednokrotnie, że czterej profesorowie swe siły, zdrowie i wolny czas poświęcali dla dobra Wydziału, budowali jego pozycję i wspierali zawsze studentów.

Przed wręczeniem dyplomów potwierdzających przyznanie tytułu i godności Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej zebrani wysłuchali okolicznościowego wykładu prorektora PRz ds. współpracy międzynarodowej prof. dra hab. Grzegorza Ostasza na temat dziejów Wydziału. Jednak mowa była nie tylko o samym Wydziale, ale także, a może przede wszystkim, o zarządzaniu w procesie pracy i stosunków międzyludzkich.

Rektor PRz wręczając czterem naukowcom dyplomy potwierdzające tytuł i godność Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza życzył im wiele zdrowia i dalszej owocnej pracy naukowej.

W imieniu nowych Profesorów Honorowych Politechniki Rzeszowskiej głos zabrał prof. Kazimierz Rajchel, który zauważył chociażby ten fakt, iż w ciągu 25 lat Wydział wypromował już blisko 30 tys. absolwentów, dobrych fachowców, cenionych przez pracodawców, którzy pracują w administracji państwowej i samorządowej. Mają również swoje osiągnięcia w działalności gospodarczej.

Uroczystość uświetnił chór Politechniki Rzeszowskiej. Dodatkowo wszyscy obecni otrzymali pamiątkową publikację, w której znalazły się m.in. szczegółowe informacje o życiu i pracy badawczej uhonorowanych profesorów.

Po zakończeniu części oficjalnej w sali S-1 uczestniczący w Radzie Wydziału mieli możliwość obejrzenia bogatej ekspozycji zdjęć prezentujących historię i dzień dzisiejszy Wydziału.